Cтажування співробітників центру ЩЛХ КОКЛ в університетському медичному центру м.Амстердам (Нідерланди)

18-30 березня 2019 року співробітники центру щелепно-лицевої хірургії та стомалогогії лікар Романова А.Ю. та клінічний ординатор кафедри стоматології НМУ Хасапетов Б.С. перебували на стажуванні у відділенні щелепно-лицевої хірургії, університетської клініки м. Амстердам (Department of oral and maxillofacial surgery, oral pathology and 3D innovation lab. YU University Medical Center Amsterdam).

У пріоритеті науково-практичних розробок Університетського медичного центру м. Амстердам є рання діагностика і лікування раку порожнини рота та слинних залоз, реконструктивно-відновні втручання, дентальна імплантація, ектопротезування щелепно-лицевої ділянки. Також в його складі є 3D-лабораторія та лабораторія стовбурових клітин, одні з найкращих в країнах північної Європи. Фахівці центру проводять наукові дослідження в галузі біотехнологій: вирощування кісткової тканини in vitro, 3D-друку скафолдів для стовбурових клітин, вивчення молекулярно-генетичних механізмів розвитку новоутворень кісток лицевого черепу та застосування нанотехнологій, зокрема, ліпосом для їх лікування. Окрім того, університетський медичний центр м. Амстердам є найбільшим травматологічним центром Нідерландів. Центр щелепно-лицевої хірургії і стоматології має давні зв’язки з голандськими колегами, і стажування наших співробітників в клініках Амстердаму є традиційним.

Молоді співробітники кафедри і відділення мали можливість ознайомитися з роботою центру, брати участь в роботі в операційній, в клінічних конференціях і розборах хворих. Надзвичайний інтерес викликали оперативні втручання з фемінізації обличчя у пацієнтів після зміни статі, оскільки такі операції в Україні виконують вкрай рідко.

Отриманий клінічний досвід, спілкування з іноземними колегами надихає для подальшого професійного росту, а також надає можливість для впровадження нових та удосконалення вже існуючих методик діагностики і лікування захворювань щелепно-лицевої ділянки в нашому центрі.