СТАЖУВАННЯ СПІВРОБІТНИКА КЛІНІКИ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ХІРУРГІЇ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ЛІКАРНІ В КЛІНІЦІ AZ Monika (Антверпен, Бельгія)

З 25.03.19 по 29.03.19 клінічний ординатор кафедри стоматології інституту післядипломної освіти Наміонального медичного університету ім. О.О. Богомольця, Гресько Андрій, провів п‘яти денне стажування у відділенні щелепно-лицевої хірургії, клініки AZ Monika, Антверпен, Бельгія. Основними напрямки діяльності клініки є пластична хірургія, імплантологія. Також AZ Monika clinic є одним з  провідних центрів в Бельгії з ортогнатичної хірургії.

«За період стажування я мав змогу побачити такі види операцій: імплантація на верхній щелепі, двощелепна остеотомія по Le For II та BSSO, хірургічно асистоване розширення верхньої щелепи за допомогою дистрактора, фейс ліфтинг. В один операційний день проводиться приблизно 4-6 оперативних втручань. Лікарі відділеня достатньо відкриті і діляться своїми знаннями охоче. Я побачив як проводиться цифрове планування ортогнатичної операції, та мав можливість спробувати власноруч. Кожен етап оперативного втручання коментує  та показує оперуючий хірург, завдяки цьому все було ясно та зрозуміло. Після оперативного втручання хірург ще раз пояснє кожен всій крок. Вдалось дізнатись багато нового. Велике задоволення отримав від спілкування з професором Nasser Nadjmi, який прооперував більше 1000 ортогнатичних пацієнтів. Всю отриману інформацію, знання та протоколи лікування пацієнтів з щелепними деформаціями старатимусь впровадити в центрі щелепно лицевої хірургії та стоматології КОКЛ»