На базі Центру щелепно-лицевої хірургії впроваджуються хірургічні методики лікування пацієнтів ендокринними орбітопатіями

размещено в: Uncategorized | 0

Орбітопатія Грейвса (ендокринна орбітопатія, аутоімунна офтальмопатія, ендокринний екзофтальм) — захворювання, обумовленеьаутоімунним ураженням щитоподібної залози, що характеризується змінами м᾿якотканного місту орбіти: фіброзом окорухових м᾿язів та збільшення параорбітальної жирової клітковини. Прогресування хвороби призводить до змін зовнішності (екзофтальм), порушень око-рухової функції, зниження гостроти або втрати зору.
Лікування таких хворих базується на ретельному визначенні активності і тяжкості процесу, а також на врахуванні його впливу на якість життя пацієнта. Лікування можливо терапевтичними (включаючи, гормональну пульс-терапію або променеву терапію) і хірургічними методами, а також їх комбінацією.
Важливу роль відіграє мультидисциплінарний підхід в плануванні та проведенні оперативних втручань: за участі ендокринолога, щелепно-лицьового хірурга, офтальмолога та ЛОР-лікаря.
Оперативні втручання при необхідності повинні проводитися в певній послідовності. Першим етапом щелепно-лицеві хірурги та офтальмологи виконують декомпресію орбіти – часткове видалення її кісткових стінок та жирової пара орбітальної клітковини (при наявності вираженого екзофтальму, ознак порушення венозного відтоку), після чого при наявності косоокості офтальмологи виконують операцію на м’язах орбіти. Завершальним етапом проводять операцію на повіках (блефаропластику). Виконання такої послідовності приносить кращі косметичні результати.
В Центрі щелепно-лицевої хірургії та стоматології впроваджено методики орбітальної декомпресії на основі рекомендацій Європейської групи по лікуванню орбітопатії Грейвса та вперше виканоно кісткову декомпресію із використанням цифрових технологій та навігаційних хірургічних шаблонів.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *